Účetnictví příspěvkových organizací zřízených územně samosprávnými celky – školství, Účetní praktikum
Číslo akreditace MŠMT 32178/2016-1-949

9.12.2019

Typ:Školství · Město:Brno

Termín: 9.12.2019 / 09:00 - 15:00 Místo: Střední škola polytechnická, Jílová 36g, Brno Lektor: Ing. Zdeněk NEJEZCHLEB Cena: 1490 Kč Var. symbol: 692

Objednat

Popis semináře

Určen pro: vedoucí pracovníky, ekonomy, účetní škol a školských zařízení a odborné pracovníky ÚSC  zabývající se školstvím.

Cíl semináře: Seznámit s aktualitami v oblasti účetnictví a daní příspěvkových organizací. Řešení praktických problémů účetnictví příspěvkových organizací na základě dotazů účastníků školení a dále na základě typových dotazů a odpovědí (zdrojem stránky www.pouctuje.cz)

 

OBSAH SEMINÁŘE:

a)  legislativní změny a nové metodické materiály

– v oblasti účetnictví (zejména dotazy a odpovědi MFČR zveřejněné v průběhu roku 2019

– v oblasti daní (včetně stručného vysvětlení projednávaných záležitostí v oblasti DPH týkajících se škol)

 

b) hlavní důraz bude věnován řešení konkrétních dotazů vždy s vysvětlením účetních a případně i daňových souvislostí – prvotně se bude vycházet z dotazů účastníků školení (zaslaných předem účastníky semináře) a dále z odpovědí na dotazy, které lektor školení zpracovává na stránkách pouctuje.cz.

 

PODLE ZKUŠENOSTÍ LEKTORA SE URČITĚ BUDEME VĚNOVAT:

  • Dotačním vztahům
  • Dlouhodobému majetku
  • Fondům

Základem školení budou konkrétní dotazy účastníků – přivítáme jejich zaslání předem emailem na adresu paris.ka@seznam.cz tak, aby mohlo dojít k jejich řádnému zapracování do podkladových materiálů (nejlépe min. 10 dní předem).

Účastníkům semináře budou předány pracovní materiály.

Účastníkům nabízíme publikaci Účetnictví školské příspěvkové organizace (PARIS, 4/2017, 2. aktualizované vydání, 413 stran, CD – R se složkami dokumentů, vzorů a příkladů)

Objednávka semináře

Pole označená * jsou povinná

Pro více účastníků z jedné organizace napište jména vedle sebe a oddělte je čárkou.

Partneři